Sreda, 07. Junij 2023
   
baner.gif


Ostalo

RIBIŠKA DRUŽINA RADGONA
TEMELJNA ENOTA TIŠINA
Zastopnik: Vinko Šarotar
Kontaktna oseba: Vinko Šarotar
Telefonska številka: 031 750 180
Internetna stran: www.rd-radgona.si

TE Tišina združuje ribiče naslednjih krajev:
Borejci, Gederovci, Gradišče, Krajna, Krog, Kupšinci, Murski Črnci, Murski Petrovci, Petanjci, Rankovci, Satahovci, Skakovci, Sodišinci, Tišina, Tropovci in Vanča vas. Enota ima sedež v Gradišču. Včlanjenih je letno skupno 114 članov od tega 91 članov, 2 častna člana, 4 članice, 5 mladincev in 11 pionirjev.

Ribolovni režim
Turistična gramoznica – prva v Gradišču ob ribiškem domu je za ribolov odprta samo v petek od 16 ure, ob sobotah, nedeljah in državnih praznikih. V komercialni  ( drugi ) gramoznici je ribolov dovoljen ob sobotah, nedeljah in državnih praznikih. Gramoznici skrajno desno ( četrta ) in desna ( tretja ) v Gradišču sta za ribolov odprti vsak dan. V gramoznicah v Gradišču sta krap in amur nad 6 kg zaščitena, drugače brez varstvene dobe. V vseh ostalih gramoznicah imajo vse ribe varstveno dobo po pravilniku RZS.

Ribiški dom je odprt v četrtek in petek od 15 - 20 ure, v soboto, nedeljo in praznikih pa od 7 - 21 ure.


KRAJEVNA ORGANIZACIJA ZB ZA VREDNOTE NOB TIŠINA
Tišina 4, 9251 Tišina
Zastopnik: Viktor Vrečič
Kontaktna oseba: Viktor Vrečič, Murski Petrovci 13, 9251 Tišina
Telefonska št: 
Elektronski naslov:
 
Dejavnost društva:
Smo nepolitična organizacija vseh ljudi, ne glede na versko opredelitev in nacionalnost, ki združuje borce in druge udeležence NOB ter protifašističnega boja, kakor tudi zagovornike teh vrednot, tudi če so se rodili šele po II. svetovni vojni. V ospredje postavljamo, razen osvobodilnega boja, osamosvojitveno vojno za Slovenijo, ter vrednote, kot so:
osebni pogum, samozavest, socialni čut, enakopravnost, tovarištvo, medsebojno spoštovanje, solidarnost in domoljubnost.

Nameni in cilji našega delovanja so predvsem:
Skrb za ohranjanje zgodovinske resnice o NOB, zaznamovanje z NOB povezanih obletnic, vzdrževanje pomnikov, grobišč in grobov padlih in umrlih borcev, organiziranje in nudenje raznih pomoči ostarelim članom, kakor tudi organiziranje raznih tovariških srečanj, proslav in izletov. Sodelujemo pa seveda tudi z drugimi organizacijami, ki so naklonjene vrednotam NOB in z občino.

Kratka zgodovina društva:
Krajevna organizacija ZB za vrednote NOB Tišina je bila ustanovljena l.1984. Njen prvi predsednik je bil sedaj že pokojni  tov. Koloman Bertalanič. Njega je nasledil tov. Feri Zelko, ki pa je zaradi bolezni, leta 2005 predal to funkcijo sedanjemu predsedniku tov. Ludviku Törnarju. Tajniške posle vse od začetka zelo vestno vodi tov. Jože Bagoroš.

Število članov društva: 78 članov

Organizacija in vodenje: Organizacijo vodi sedem članski upravni odbor.


DRUŠTVO ZA OZDRAVITEV OD RAKA MURSKA SOBOTA
Tišina 33/a, 9251 Tišina
Zastopnik: RATNIK Karel
Kontaktna oseba: RATNIK Karel
Telefonska številka: 031 383 502

Društvo za ozdravitev od raka deluje po celi Sloveniji in je povezano v Zvezo društev »Integrator« v RS.
Povezani smo tudi z Zavodom Preporod iz Vojnika, ki ga vodi že 14 let g. Marjan Videnšek. povezani smo tudi z društvom, ki ga je ustanovil v Bruslju g. Lojze Peterle, evroposlanec.

Duhovni vodja in glavni predavatelj je g. Marjan Videnšek, potem g. Peterle in ga Erika Žagar, dr. med., ki se ukvarja z BICOM-bioresonančno diagnostiko in terapijo. Sedaj pa še sodelujemo s podjetjem SIMC d.o.o. iz Kranja.

Naše društvo deluje na preventivi in kurativi. Ljudi osveščamo izobražujemo o postu, o zdravi in pravilni prehrani, o zdravem slogu življenja. Potem ljudem dajemo ustne in pisne napotke, kako morajo živeti, kako se morajo prehranjevati in se izogibati raznim stresom, da ne zbolijo za raznimi težkimi boleznimi (rak, kap, sladkorna bolezen, itd.). Večina predavanj predvajamo preko raznih lokalnih TV (TV SRK 11 G. Radgona, TV AS, TV VTV, TV Exodus d.o.o. Maribor,…) Svet v katerem živimo je že močno zastrupljen (voda, zemlja) zaradi intenzivne kmetijske pridelave, zrak zaradi prometa na zemlji in v zraku, prekomerno sončenje, konzervirana gotova hrana… Naše telo je močno zastrupljeno, zakisano, na stenah ožilja in črevesja se nam nabirajo razne strupene snovi (odplake). Potem pa še ima močen vpliv na zdravo življenje (kajenje, pitje alkohola in raznih konzerviranih pijač), razni neprestani stresi. Vsi ti dejavniki so osnovni povzročitelji raka, kapi sladkorne bolezni, gastritisa – itisov, ki jih je več vrst.

Po naših navodilih se je samo v Sloveniji ozdravilo več kot 1000 ljudi. Dobijo se tudi razne knjige: Post za zdravje, Recepti za presno prehrano, Priprava naravnih sokov, Pitje naravnih čajev…

Če se želite včlaniti v društvo ali dobiti kakšen nasvet lahko pokličete na tel: 031-383-502.


ČEBELARSKO DRUŠTVO TIŠINA
Tišina 4, 9251 Tišina
Zastopnik: Ivan Horvat, predsednik
Kontaktni podatki: Ivan Horvat
Telefonska številka: 041 951 851
e-mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želiš videti, omogoči Javascript.

Dejavnost društva: Strokovna pomoč čebelarjem.

Kratka zgodovina društva: Društvo deluje z vmesnimi prekinitvami 90 let.

Število članov društva: 13 članov.


LOVSKA DRUŽINA RANKOVCI
Gederovci 41, 9251 Tišina
Zastopnik: Slavko Gomboc
Kontaktna oseba: Slavko Gomboc
Telefonska številka: 031 350 474

LD Rankovci je bila ustanovljena 1948 leta. Ustanovni člani so bili: Rakoševič Mihajlo, Kos Alojz, Bertalanič Štefan, Domijan Alojz, Erjavec Alojz, Gjergjek alojz, Ratnik Leopold in  Marič Franc.Razvitje praporja je LD Rankovci imela 1973 leta. LD Rankovci ima 2200 ha skupne površine od tega 2056 ha lovne površine. Lovišče je ravninsko, poraščenost 30% z manjšimi gozdovi in grmičivjem ob potokih. LD ima 23 članom. Povprečna starost članstva je 55 let. Znane osebnosti so bili predvsem strelci na glinaste golobe kateri so v osemdesetih letih prejšnjega stoletja dosegali odlične rezultate na nivoju medružinskega tekmovanja pa tudi v slovenskem merilo. Želim imenovati nekaj članov z odličnimi rezoltati v preteklosti Kos Andre, Kos Franc, Kuzma Branko, Avguštin Zoltan. LD Rankovci ima še dandanes dobro ekipo katera zastopa ime LD ja. Ekipo sestavljajo Bertalanič Bojan, Gomboc Slavko ,Smodiš Štefan. LD Rankovci se je lahko zmiraj pohvalila z zasedenosti lovskih psov saj je LD stalno ispoljnjevala kriterije po število psov z končanimi uporabnimi preiskušnjami, pa ne samo to ampak tudi z končanimi VUP preizkušnjami doma in tudi v tujini. LD Rankovci ima trenutno tri kratkodlake ptičarje dva krvosledca in enega zlatega prinašalca. Vsi psi so končali uporabnostne tekme, razen enega krvosledca, kateri je star šele 7 mesecev. V lovišču LD Rankovci je najbolj pogosta od visoke divja srnjad, prehodno imamo jelana in tudi divjega prašiča. LD Rankovci se lahko pohvali v zadjih dve leti z zelo dobro populacijo fazana in tudi zajca. V našem lovišču opažamo predvsem ptice selivke kot to drugje v prekmurskih loviščih, pa tudi ostale ptice katere so stalnica v lovišču. Od roparic je prisotna lisica, kuna Zlatica in kuna Belica . bolj redki je jazbec. Sodelovanje s kmeti je v zelo dobrih odnosih inje veliko skupnega sodelovanja predvsem pri reševanju škode po divjadi, kjer LD preventivno  preskrbi sredstva za preprečevanje škode po divjadi, pa tudi drugače sodelujemo z kmeti pri reševanju že nastale škode, predvsem z kritjem in tudi finančno pomočjo za saniranje nastale škode katero je povzročila divjad. LD Rankovci ima lovski dom  v samem centru lovišča in sicer ob cesti Murska Sobota - Gederovci, prav tako ima LD svojo hladilnico za deponiranje divjačine. LD razpolaga z vsemi objekti kateri služijo kot pripomoček za lovsko pravično izvajanje lova in opazovanje divjadi, ter dogajanje v lovišču nasploh. Vsa dela v lovišču so določena na osnovi letnih lovsko gospodarskih načrtih in se tudi zelo natančno izvajajo, pri vsem tem pa daje LD poudarek na zimsko krmljenje divjadi predvsem na malo – oz. poljsko divjad, kar je dokaz iz prisotnosti male divjadi v lovišču. Kar zadeva kulturne dejavnosti smo v preteklosti imeli svoje predstavnike v lovsko pevskem zboru in predstavnika tudi med premurskimi lovskimi rogisti. LD Rankovci je v minulem letu častila kar tri jubilante kateri so dopolnili 50 letni staž med zeleno bratovčino oz. članstvo v LD Rankovci. LD  Rankovci je imela v preteklosti ena izmed prvih strelišč za glinaste golobe, vendar smo strelišče morali odstraniti na osnovi odloka zavoda za okolje in prostor. LD Rankovci zelo dobro sodeluje z občino TIŠINA, ter z kmetovalci kateri imajo svoje kmetijske površine v lovišču LD prav tako pa tudi z ostalimi vaščani. LD prireja vsako leto srečanje z sosednjimi LD, ter povabi na velike love sosednje LD prav tako pa ima vsaki lovec pravico povabiti na skupinske love svoje prijatelje, predvsem zaradi druženja in tradicije lovskega tovarištva, za katerega moramo vsi lovci skrbeti da ne usahne iz naših vrst.


DRUŠTVO UPOKOJENCEV TIŠINA
Tišina 1, 9251 Tišina
Zastopnik: predsednik g. Jože Poredoš
Kontaktna oseba: Nada Mladenović
Telefonska številka: 041 670 320, 031 808 127
e-mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želiš videti, omogoči Javascript. ,  Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želiš videti, omogoči Javascript.

Dejavnost društva:
V naše tišinsko društvo je vključenih 594 upokojencev. Organi DU so: občni zbor, upravni odbor, nadzorni odbor in disciplinska komisija. V upravnem odboru so v tem mandatu: predsednik- Jože Poredoš, podpredsednik-Janez Kocjan, tajnica- Nada Mladenović, blagajničarka- Majda Erjavec, referent za rekreacijo- Feri Ficko in člani Malvina Gregorinčič, Ivan Gabor ter Feri Frumen.
Znotraj društva delujejo naslednje sekcije: kolesarska, ribiška, pohodniška, literarna , likovna tre glasbena. Želeli bi imeti še več dejavnosti, predvsem na področju športa.
Glavna naloga društva je povezovanje članov med seboj preko raznih dejavnosti, kot so srečanja, pikniki in izleti. Skrb posvečamo tudi obiskom bolnih in ostarelih na domu. Razvijamo tudi socialni čut za sočloveka v stiski tudi v širšem okolju. Udeležujemo se pokrajinskih srečanj, kjer navezujemo stike z društvi iz drugih krajev.

Kratka zgodovina društva:
Naši upokojenci so do leta 1991 delovali v sklopu DU Murska Sobota. 13.10.1991 pa smo na občnem zboru ustanovili lastno društvo, ki je takrat štelo 410 članov. V naslednjih letih se je ta številka zelo povečevala, celo do 613 članov, kar je največje število, kar jih je bilo kdaj vklučenih v naše društvo. Član je lahko vsak upokojenec, ne glede v kateri občini živi. Obvezen je le plačati letno članarino in se držati naših s statutom sprejetih pravil. Vplačujete pa lahko tudi prispevek vzajemne pomoči,ki jo dobi po vaši smrti vaš domači , ki ga vi predhodno določite. Za vsako vas v naši občini je določen poverjenik preko katerega je vzpostavljen kontakt med člani in vodstvom društva. Poverjeniki po vaseh so:
- Borejci: Ludvik Sever
- Gerderovci-Krajna: Jožica Kos
- Gradišče: Estera Oražem
- Murski Črnci: Malvina Gregorinčič
- Petanjci: Ludvik Kocet
- Rankovci: Kristina Gabor
- Sodišinci- Murski Petrovci: Helena Kocjan
- Tišina: Tone Ferlinc
- Tropovci: Jožica Škafar
- Vanča vas: Mariška Šinkec
- Vanča vas- Borejci (Romi): Jože Cener


DRUŠTVO ZA OSEBNOSTNI RAZVOJ "KOSTANJ"
Tišina 4, 9251 Tišina
Zastopnik: predsednica ga. Cvetka Njivar
Kontaktna oseba: Cvetka Njivar
Telefonska številka: 040/881-595
Elektronski naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želiš videti, omogoči Javascript.

Dejavnost društva: Člani v društvu smo združeni iz enakih razlogov:
-    Da si odtrgamo čas zase
-    Da se izobražujemo na področju psiho-fizičnega zdravja
-    Da raziskujemo področja osebnostnega razvoja
-    Si izmenjujemo izkušnje in znanje
-    Sodelujemo z drugimi podobnimi društvi in organizacijami
-    Izvajamo različne delavnice in ekskurzije
-    Se družimo

Kratka zgodovina društva:
Društvo deluje od septembra 2011 in je prvo društvo za osebnostni razvoj v Pomurju. V enem letu smo  bile zelo aktivne. Izvedle smo različne delavnice in predavanja:
Oktobra 2011 - kostanjev piknik
Novembra 2011 - delavnica »Nagrobna floristika« z go. Simono iz Biotehniške šole Rakičan.
Decembra 2011 – izdelovanje adventnih in božičnih aranžmajev
Januar 2012- brezplačno predavanje »Hormonsko ravnovesje-delovanje ščitnice« ge. Minke Gantar
Februar 2012- predstavitev EFT metode (tapkanje) z go. Cvetko Horvat
Marec 2012 brezplačno predavanje »Glikemični indeks« z go. Minko Gantar
April 2012 Izdelovanje čestitk, z go. Anico Crnkovič iz Beltinec
Maj 2012 brezplačno predavanje bontonologa Saše Županeka »Zunanji videz,bonton in javno nastopanje«
Junij 2012 brezplačno predvajanje filma in predstavitev zgodbe o Luise l. Hay, avtorici knjige »Življenje je tvoje«;  peka kruha v Magdini hiši v Filovcih, v sklopu Centra za zdravje in razvoj MS;delavnica »Izdelovanje izdelkov iz zelišč« (zeliščno milo, potpuri, šopki) z go. Simono iz Biotehniške šole Rakičan
Julij 2012 ogled zeliščnega vrta v Rakičanu- Biotehniška šola ter delavnica na njihovi šoli »zeliščni namazi in punč iz mete«
Avgust 2012 obisk Kmetijskega sejma v G. Radgoni pod sponzorstvom Biotehniške šole Rakičan, ogled njihovega razstavnega prostora ter pogostitev
September 2012 izdelovanje Zeliščnih tinktur in napitkov, ter njihov zdravilni  učinek; ekskurzija v Slo.Konjice, obisk muzeja, dvorca Trebnik in Žičke kartuzije; predstavitev društva na stojnici v sklopu projekta » S Tišinske ravnice na Šalovske brigej«,
Oktober 2012  drugi kostanjev piknik; ekskurzija in delavnica na Dolskem pri Ljubljani
November 2012 brezplačno predavanje »Čustvena inteligenca« z g. Branetom Krapežem iz LJ

Število članov: Društvo trenutno šteje  22 članic

LOVSKA DRUŽINA TIŠINA
Tišina 4, 9251 Tišina
Zastopnik: Gregorn Ivan
Kontaktna oseba: Gregorn van
Telefonska številka: 031 296 731

Dejavnost društva:
Upravljanje z divjadjo, ki obsega načrtovanje,ohranjanje, trajnostno gospodarjenje in spremljanje stanja divjadi ter ukvarjanje z lovom.

Kratka zgodovina društva:
Lovska družina Tišina v sedanji obliki je nastala leta 1964 z združitvijo lovskih družin Tišina, Rankovci in Kupšinci. Naslednje leto je lovska družina Rankovci izstopila iz te združbe in deluje kot samostojna lovska družina. Predhodnici sedanje družine sta bili pa ustanovljeni: lovska družina Tišina 13. 6. 1946, lovska družina Kupšinci pa 5. 8. 1946. Registrirani pa sta bili z dodelitvijo lovišča v januarju leta 1947.

Število članov društva: 21.

Organizacija in vodenje:
Lovska družina Tišina je organizirana v skladu z zakonom o društvih, zakonom o divjadi in lovstvom, ter pravili lovske družine. Lovsko družino vodi starešina (predsednik) ter 9-članski upravni odbor. Nadzor nad dejavnostjo vrši 3-članski nadzorni odbor. Lovska družina lahko ustanavlja glede na potrebe tudi komisije za posamezna področja, (kom.za oceno škode po divjadi, strelsko kom in druge).

 


DRUŠTVO ŽENA IN DEKLET SONČNICA
OBČINE TIŠINA
Tišina 1
ŠNEIDER Štefka
Murski Petrovci 22/a
9251 TIŠINA
Telefonska številka: 041 212 363
e-mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želiš videti, omogoči Javascript.  


KRAJEVNA ORGANIZACIJA RDEČEGA KRIŽA TIŠINA - GEDEROVCI
Zastopnik: Albina Knapp, Lidija Grah
Telefonska številka: 041 412 785
e-mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želiš videti, omogoči Javascript.  


KINOLOŠKO DRUŠTVO ROMA
Vanča Vas 69, 9251 Tišina
Zastopnik:Elvis Slavko


KONJENIŠKI KLUB ZATON
Petanjci 90a
MIKOLIČ Boris
Telefonska številka: 031 304 947
E-mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želiš videti, omogoči Javascript. ,  Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želiš videti, omogoči Javascript.
Internetna stran: www.zaton-bm.si

 • Lokalne volitve 2022
 • Covid-19

Obvestila

 • Zbirni center Petanjci
 • Občinska blagajna
 • Obvestila župnije Tišina
 • Tekoča problematika
 • Pomurski vodovod II. faza
 • iObčina

Sporočila za javnost

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 40
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 • 45
 • 46
 • 47
 • 48
 • 49
 • 50

 • Projekti LAS
 • FB stran Občine Tišina
 • E-občina
 • E-uprava
 • E-vem
 • Gospodarska zboranica Slovenije
 • Lex Localis
 • Osnovna šola Tišina
 • Vlada Republke Slovenije
 • Zaposlitve.org