Sreda, 19. December 2018
   
baner.gif


V SPOMIN: Franc Knaus (1960-2017)

knasu 320 x 200S svojim smehom vsakega osrečiti si znal, a pred usodo sam nemočen si ostal.

Ko mi je moja žena torek zvečer podala v roke mobitel in mi rekla imel si dva klica, sem zagledal  izpisani imeni klicojočih in mi je zastal dih. Utrnila se mi je misel, da pa mogoče le ne bo žalostne novice, da me kdo potrebuje, se hoče pogovoriti, vprašati za mnenje. A žal je že priletel sms z žalostnim sporočilom, ki mi je zalil solze v oči in srce napolnilo z bolečino. 

Ob tej žalostni novici sem z vso bridkostjo spoznal, da se na naši življenjski poti srečujemo tudi s časom, ko nam kratko malo zastane dih, ko ne moremo doumeti, ne razumeti, zakaj mora biti naša življenjska knjiga popisana tudi s tako neizprosno resničnostjo, s tako neizbrisljivo žalostnimi stranmi.

Težki so trenutki, ko se poslavljamo od človeka, ki ga cenimo in spoštujemo. Teža žalosti in bolečine ob izgubi je najtrši kamen, skala, za katero se nam zdi, da je nikoli ne bomo zmogli premakniti.

Z veliko žalosti v srcu sedaj stojimo tukaj na soboškem pokopališču, da se poslovimo od tebe dragi Franc. Huda in nenadna bolezen, s katero si se boril v zadnjem času,  je pokazala svoj pravi obraz in je premagala tvoje srce in telo. Globoke rane, ki jih je pustila  izguba v srcih tvojih domačih in najdražjih, se bodo dolgo vrsto let poskušale zaceliti, a pozabljen ne boš nikoli.

Kako se posloviti od tebe dragi svetniški kolega Franc Knaus, da bomo v besedo ujeli dušo  plemenitega človeka, izpostavili vse dobro, kar bomo za vedno nosili s seboj tisti, ki smo tebe Franc poznali, s tabo sodelovali, se skupaj veselili...

Tvoja močna volja, tvoj nasmeh in veselje so bili tvoji zvesti spremljevalci, kamor koli si prišel, kjer koli smo se srečevali. Še posebej pa te je zaznamovala tvoja srčnost in radost, ki si ju vedno izkazoval.

Tvoje življenje je ob skrbi za svojo družino vse skozi zaznamovalo tudi delo za svoj kraj, svojo občino, društva in organizacije, v katerih si sodeloval.

Že kot mladenič, si se v prejšnjem sistemu vključil v takratno ZSMS, kjer so spoznali tvoje organizacijske sposobnosti in tudi zaupali njeno vodenje, kot sekretar si ZSMS v Murski Soboti vodil en mandat.

Da si želel hitrejši razvoju svojemu Goričkemu, si se vključil v delovne brigade na Goričkem, ki je pripeljalo v marsikatero goričko vas prvič vodovodov in zgradilo cesto.

Po spremembi lokalne samouprave, si se aktivno vključil v delo svoje takratne občine Rogašovci. V dveh mandatih si bil član občinskega sveta Občine Rogašovci. V prvem mandatu pa si prevzel tudi vodenje občinskega sveta Občine Rogašovci, kot njegov predsednik. 

Po preselitvi iz rodnega Goričkega na mursko ravnico v naše Murske Črnce, si nadaljeval z aktivnim delom tudi v naši Občini Tišina, kjer se je začelo tudi najino sodelovanje in skupno delovanje.

Od leta 2002 do danes si bil 4 krat zaporedoma izvoljen za člana občinskega sveta občine Tišina. V obdobju dveh mandatov od 2002 do 2010 si opravljal tudi funkcijo podžupana občine Tišine, ter bil tudi predsednik odbora za negospodarstvo.

Delo predsednika odbora za negospodarstvo si zelo uspešno opravljal tudi v tem mandatu. Pri delu kot predsednik tega odbora si si vedno prizadeval, za odlično sodelovanje občine in društev. Za čim večji razvoj društev ter čim bolj uspešno delo le-teh. 

Tudi vse ostalo tvoje delo v občinskem svetu občine Tišina je vse skozi spremljala zavzetost za čim hitrejši in večji razvoj naše občine Tišina. Tvoje razprave na sejah občinskega sveta so vedno šle v smeri rešitve problema. Iskal si možnosti za sodelovanje in skupne cilje.

Svoje organizacijske sposobnosti si tudi bogato razdajal v društvih in organizacijah znotraj in zunaj naše občine. Zelo aktivno si sodeloval v Krajevni organizaciji ZB za vrednote NOB Tišina, domačem gasilskem društvu, kraju Murski Črnci in še bi lahko našteval. Vedno si bil pripravljeni pomagati, če se je katero društvo obrnilo na tebe. Nikoli nisi odklonil pomoči in si vedno iskal rešitev za njihov problem, tudi z trkanjem na moja vrata.

Kako si bil povezan z lokalnim okoljem priča dejstvo, da si kljub težki bolezni in postavljeni diagnozi, pri kateri so mnogi, ko so zvedeli zanjo, samo žalostno sklonili glavo, do konca pomagal izpeljati 120. letnico kapele v domačem kraju. Še dan pred napovedano operacijo si prišel na občino, da smo uredili še zadnje podrobnosti in dokumentacijo. S tem si pokazal svojo srčnost, kar nam je lahko samo za vzgled.

Dragi Franc, kdor živi v spominu drugih, ni mrtev, je samo oddaljen. Mrtev je tisti, ki ga pozabijo. Dober, srčen človek, ki je z nami živel, nam ne more biti odvzet, kajti v našem srcu je zapustil svetlo sled svoje srčnosti in plemenitosti.

Žal se moram posloviti od tebe dragi Franc. Čudna so pota Gospodova, je zapisano v Svetem pismu, saj si se prav ti Franc pred dobrimi sedmini leti v imenu občine Tišina poslovil od mojega očeta, zdaj pa se jaz poslavljam od tebe, kot si ti takrat iz srca in iskreno povedal: »Hvala ti za vse, kar si v svojem bogatem življenju storil in delil z nami. Počivaj v miru, dragi Franc!« Prav tako so to tudi moje iskrene besede tebi, dragim Franc, na tej tvoji zadnji poti.

V svojem imenu in v imenu Občine Tišina, izrekam ženi Marti, hčerki Petri in vsem sorodnikom iskreno in globoko sožalje. 

 

                        

               

Obvestila

 • Zbirni center Petanjci
 • Občinska blagajna
 • iObčina

Sporočila za javnost

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 40
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 • 45
 • 46
 • 47
 • 48
 • 49
 • 50

 • FB stran Občine Tišina
 • Lokalne volitve 2018
 • E-občina
 • E-uprava
 • E-vem
 • Gospodarska zboranica Slovenije
 • Lex Localis
 • Osnovna šola Tišina
 • Vlada Republke Slovenije