Sreda, 07. Junij 2023
   
baner.gif


Župan

 slika zupan


       

 

 

 

        Franc HORVAT, dipl. ing. zootehnike
        Telefon: 02 539 17 10 (Občina Tišina)
        E-mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želiš videti, omogoči Javascript.  

 

        URADNE URE
        Sreda, 13.00 - 16.00

Pozdravljeni na spletni strani občine Tišina!

Veseli me, da ste se ustavili na naši spletni strani in upam, da boste našli kako zanimivo in uporabno informacijo. Kot obiskovalcu naše spletne strani, Vam želim podati tudi nekaj osnovnih informacij o sebi.

Rodil sem se 13. decembra 1972 v Mariboru, kot najstarejši sin materi Jožefi in očetu Francu. Starši so mi privzgojili spoštljiv odnos do ljudi, do zemlje in domovine. Otroštvo, ki je bilo pestro in lepo, sem preživljal s svojim mlajšim bratom Andrejem, v kmečki družine na Tišini, kjer živim še danes.

Po končani osnovni šoli sem se odločil, da bom svojo izobraževalno pot nadaljeval na Srednji kmetijski šoli v Rakičanu, saj sem bil že od ranih let vpet v delo na domači kmetiji. Željan novih znanj na tem področju, sem se odločil za nadaljevanje študija na takratni Višji agronomski šoli v Mariboru, kjer sem najprej leta 1997 končal študij na višji stopnji. S študijem sem nadaljeval in sem na takratni Fakulteti za kmetijstvo leta 2004 diplomiral in si pridobil strokovni naziv dipl.ing.zootehnike.

Skozi celo življenje pa me je spremljala tudi politika in vse kar je povezano z njo. Odraščal sem namreč v družini, kjer je le-ta ob veri in športu zasedala pomembno mesto. Delo z ljudmi in za ljudi – predvsem za preprostega, kmečkega človeka na tem področju, je bil moto mojega žal že pokojnega očeta Franca. Tako sem vpet v politiko že od ranih let, čeprav sem bil v začetku njen velik nasprotnik. V delo lokalne samouprave sem stopil leta 1997, kot predsednik odbora za šolstvo, vzgojo, izobraževanje in kulturo takrat še skupne občine Cankova – Tišina. V naslednjih treh mandatih sem bil član občinskega sveta občine Tišina.

Leta 2010 pa so me na volitvah potrdili za župana naše občine in tako skupaj z občani in za občane soustvarjamo in souresničujemo naše skupne ideje in zamisli. Izvajam projekte, ki so pomembni za razvoj naše občine in ki bodo v ponos vsem nam kot tudi našim zanamcem.
Služba župana je služba za cel dan, tega se zavedam in vem, da če nisi s srcem v tem poslu, potem bolje da te ni zdraven. Rad se družim z občani, na sprejemih, srečanjih, pri delu društev,…saj lahko poklepetamo in se pogovorimo in tudi tako na neformalnih druženjih rešimo marsikatero zagato ali težavo.

V prostem času, ki ga sicer ostane bolj malo, pa se rad vsedem na svoje kolo in tako na svežem zraku občudujem lepote naše prečudovite, slikovite domače pokrajine in naših lepih krajev. Pozimi pa me premami snežna belina in rad nadenem tudi smuči.

Po naravi sem razumevajoč, strpen, samozavesten človek, trdnih načel, ki ne klonim pod pritiski vsakdana. Sem vesele narave, imam posluh za sočloveka v stiski, saj sem že od ranih mladostniških let zavzet in predan gasilec, na kar sem še posebej ponosen.

Prepričan sem, da se z pozitivno naravnanostjo, odprtostjo za sodelovanje, konstruktivnim dialogom, spoštljivim odnosom do sogovornika lahko doseže marsikaj. Tudi marsikatera nepremostljiva težava se lahko reši, samo volja za dosego cilja je potrebna!


»S prijaznostjo in odprtim srcem za svojo občino!«


Franc Horvat
župan Občine Tišina

 • Lokalne volitve 2022
 • Covid-19

Obvestila

 • Zbirni center Petanjci
 • Občinska blagajna
 • Obvestila župnije Tišina
 • Tekoča problematika
 • Pomurski vodovod II. faza
 • iObčina

Sporočila za javnost

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 40
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 • 45
 • 46
 • 47
 • 48
 • 49
 • 50

 • Projekti LAS
 • FB stran Občine Tišina
 • E-občina
 • E-uprava
 • E-vem
 • Gospodarska zboranica Slovenije
 • Lex Localis
 • Osnovna šola Tišina
 • Vlada Republke Slovenije
 • Zaposlitve.org